Co oznaczają te 8 słynnych pozycji jogi?

Co oznaczają te 8 słynnych pozycji jogi?

Joga stała się coraz bardziej popularną praktyką w ostatnich latach, ale jej korzenie mają niewiele wspólnego ze współczesnym życiem. Pompki, odcinki, zakręty i ruchy tej tysiącletniej dyscypliny są inspirowane różnymi siłami natury, zwierzętami i tradycyjnymi narzędziami używanymi w Indiach. Zbadaliśmy osiem z tych pozycji-formalnie znanych jako asany-i inspirację, która za nimi stoi, zgodnie z wytycznymi Narodowego Instytutu jogi Morarji Desai z siedzibą w New Delhi.

Drzewo (Vriksasana)

Ta pozycja jest prosta i bardzo pomocna, o co więcej można prosić? Zrób jak Veronica Blume, wstań, unieś jedną nogę (połóż podeszwę stopy na udzie lub łydce) i przyłóż ręce do klatki piersiowej-gotowe! Kluczem do utrzymania równowagi jest ustalenie widoku punktu statycznego. Ale Ciii to tajemnica jogi. Korzyści: poprawia zdolność koncentracji i zwiększa energię.

Dziecko

Elsa Pataky to nie tylko yoga z czystego szczepu ,ale także luksusowa # partnerincrime, jej córka! Zrób to jak ona i usiądź na piętach, rozłóż kolana i zrelaksuj się. Zauważysz to w mięśniach nóg i pleców. Dotlenisz także mózg.

Pies Zstępujący

Pies Zstępujący

Gisele Bündchen i jej nierozłączna mini-Gisele znają zalety tej asany, która jest niezbędna w rutynie całej jogi, ponieważ tonizuje całą tylną muskulaturę nóg i rozciąga ramiona i kręgosłup. Jeśli na początku nie zmuszasz pięt do dotykania ziemi, nie zmuszaj się-stopniowo!

Rozszerzony Kąt Boczny

Ta pozycja, dzielona przez jogina i nauczyciela jogi Akademii triumfalnej operacji Xuan-Lan, pomoże ci rozciągnąć ciało na boki i głęboko tonizować rdzeń. Zrób to, rozciągając jedną stronę,a następnie drugą.

Nachylona Płaszczyzna Boczna

Carly to dużo Carly, A ABS, który ma, nie jest tam za pomocą magii, leczy go! A w przypadku próbki ten boczny rdzeń roboczy żelaza rozwija jednocześnie zdolność koncentracji i kontroli równowagi.

Pół Gołębia

Gisele i jej maleństwo to czysta miłość. Widzimy ich i mamy szalone pragnienie noszenia rajstop. Ta pozycja działa z otwieraniem bioder i rozciąga mięśnie ud i pleców. Możesz również użyć go jako odcinka po biegu.

Tancerz

Okej, może ta pozycja nie jest „prosta”, ale nie musisz stawiać stopy za głową jak Miranda Kerr, aby rozciągnąć ramiona, klatkę piersiową, uelastycznić nogi i poprawić równowagę. Zrób to, ćwicz i popraw w swoim tempie!

Sosna

Wygląda na to, że Britney ponownie przejęła wodze swojego życia i, jak zapewniała więcej niż raz, Joga miała wiele wspólnego z tą zmianą. Ok, Brit! I gratulacje dla tej sosny, wkrótce zobaczymy, że robisz to bez ściany! Zalety: dotlenia mózg i rozmraża kręgosłup.

Wielbłąd

Jeśli jest hiszpanka, która jest uzależniona od jogi, to Cristina Pedroche. Ta pozycja jest idealna dla tych, którzy chcą poprawić swoją postawę, ponieważ działa otwarcie klatki piersiowej. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy rzucają dzień siedząc przed komputerem, zrób to!

Dodaj komentarz