Joga dla mężczyzn: dlaczego staje się popularniejsza ?

Co ciekawe, aktywność, która kiedyś była praktykowana wyłącznie przez mężczyzn, dziś znajduje kobiety zajmujące ponad 80% mat. Faktem jest, że joga dla mężczyzn w dzisiejszych czasach dla wielu pozostaje tabu: chociaż w Stanach Zjednoczonych mężczyźni stanowią prawie 40% praktykujących jogę (trend obserwowany w niektórych krajach, w tym w Ameryce Południowej, na przykład w Argentynie), w innych nadal ma kobiecą pieczęć: 70% kolumbijskich mężczyzn, nie idąc dalej, twierdzi, że nigdy nie myślało ani nie myślało o zaangażowaniu się w tę działalność.

Joga dla mężczyzn: dlaczego staje się popularniejsza ?

7 powodów, dla których mężczyźni uprawiają jogę

W dzisiejszych czasach często zdarza się, że kobiety (żony, partnerzy, przyjaciele, siostry, matki itp.) popychają swoich bliskich mężczyzn do jogi. Chociaż motywy pozostają, tutaj mówimy o 7 najlepszych, które według ekspertów powinny zachęcać do jogi dla mężczyzn:

Elastyczność: w końcu mogę dotknąć moich stóp!

Ciało mężczyzny jest o 40% mniej elastyczne. Ponadto ćwiczenia najczęściej praktykowane przez mężczyzn (siłownia, crossfit itp.) mają tendencję do pogarszania tego odsetka, wzmacniając mięśnie, a tym samym tracąc elastyczność. Dobrą wiadomością jest to, że dzięki jodze osoba może odzyskać większość naturalnej elastyczności ludzkiego ciała, nawet dopóki nie będzie w stanie dotknąć palców stóp, co dla wielu jest niemożliwe po dzieciństwie. Ponadto elastyczność osiągnięta podczas zajęć jogi pozwoli na zwiększenie wydajności mięśni na siłowni. Jak? Poprzez naprawę i naprawę tkanek. Jeśli, jak czytasz, Joga pośrednio pozwoli Ci wzmocnić rutynę na siłowni, jeśli chcesz szybko zdobyć ciało, jest to dobra droga.

Trochę spokoju dla zapracowanego umysłu

Nic dziwnego, że mówimy, że mężczyźni i kobiety nieustannie cierpią z powodu stresu i innych presji psychicznych. Biuro, zawalone Pojazdy, gospodarka, rodzina i ogólnie problemy życiowe stanowią wyzwanie dla zdrowia psychicznego wszystkich ludzi. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, to mężczyźni mają najtrudniejszy czas, aby to przyznać i znaleźć wyjście.

Dzięki jodze będziesz w stanie uspokoić wewnętrzną istotę, uspokoić myśli i skoncentrować umysł. Wynik? Bardziej schludna Głowa, spokojniejsza ze światem zewnętrznym i, co ważniejsze, ze światem wewnętrznym.

Czy joga nie wymaga siły? Nawet nie mów!

Kiedy po raz pierwszy zacząłem uprawiać jogę i opowiadałem o moich pierwszych doświadczeniach, jednocześnie próbując przekonać przyjaciół do przyłączenia się, jedną z bardziej typowych odpowiedzi było „ile siły może to zrobić?“. Cóż, miej czas z 10 minutami ćwiczeń, aby zrozumieć coś przeciwnego.Łączenie asan pozwoli skupić się na osiągnięciu większej elastyczności i siły ciała, a jednocześnie aerobowo pracując z ciałem (szczególnie w niektórych rodzajach jogi możesz spróbować Ashtanga, aby zacząć od rytmu), a co najważniejsze, sposób pracy z własną masą ciała znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji. Ci, którzy chcą pójść nieco dalej, mogą spróbować jogi Vinyasa (o której mówiliśmy bardziej szczegółowo w tej notatce), a nawet gorącej jogi, która z salonami powyżej 40° jest idealnym dodatkiem do spalania tłuszczu (chociaż wolimy powiedzieć, że oczyszcza ciało).

Czy joga nie wymaga siły? Nawet nie mów!

Poprawia „postawę pracownika biurowego”

Spędzanie całego dnia siedząc przy komputerze niszczy naszą postawę. A większość praktyk sportowych (siłownia, bieganie itp.) w ogóle nie pomaga. Tutaj joga staje się również elementem wielkiej pomocy. Specjaliści twierdzą, że praktyka jogi w tym samym czasie, co rutynowy trening, pozwoli Ci rozciągnąć mięśnie i kręgosłup, znacznie poprawiając postawę w ciągu kilku tygodni.

Bardziej zrelaksowany, lepiej spać

W związku z relaksacją osiągniętą po sesji jogi zdziwisz się, widząc, jak ta praktyka natychmiast pomoże Ci lepiej spać w nocy. Jeśli cierpisz na bezsenność, jeśli budzisz się w nocy bez snu i nie możesz wrócić do snu, jeśli twój zegar biologiczny zawsze budzi cię godzinę wcześniej niż to konieczne, zanim pójdziesz do lekarza, aby ci pomóc, spróbuj kilku zajęć jogi, nie możesz uwierzyć, jak szybko zobaczysz zmiany w tym względzie!

Oczyść swoje wewnętrzne ja

Poprzez fizyczne ruchy jogi i sposób ich wykonywania w połączeniu z technikami oddychania osiągniesz głęboką detoksykację ciała. Stymulacja układu trawiennego jest przede wszystkim jedną z najbardziej zauważalnych korzyści.

Popraw swoje życie seksualne

Pracując jednocześnie nad ciałem i umysłem, nic dziwnego, że joga pomaga poprawić życie seksualne mężczyzn i kobiet. I nawet badania naukowe wykazały te efekty. Chociaż u kobiet Joga stymuluje pożądanie, samoświadomość i postrzeganie satysfakcji na ogólnym poziomie, Joga u mężczyzn osiągnie-szczególnie ze względu na umysł – niezwykłe efekty.
Regularna praktyka jogi dla mężczyzn osiągnie bardziej skoncentrowany umysł, bardziej zrelaksowane ciało i bardziej świadomy oddech. Te trzy elementy opracowane podczas stosunku będą miały niezaprzeczalnie pozytywne efekty.

Dodaj komentarz