Joga na odchudzanie: czy możesz nam pomóc schudnąć?

Joga na odchudzanie: czy możesz nam pomóc schudnąć?

Gdybyśmy zostali zapytani o jogę, zdecydowana większość z nas odpowiedziałaby, że jest to całkowicie spokojna i zrelaksowana aktywność, dzięki której możemy poprawić oddychanie i stać się znacznie spokojniejszym i odstresowanym. Ale to, czego nigdy nie naprawiliśmy, to to, czy może nam pomóc schudnąć. To prawda, że zdecydowana większość postrzega jogę jako relaksującą aktywność iw pewnym sensie tak jest. Dlatego nie do pomyślenia jest, aby służył do spalania kalorii. Ale nic dalej od rzeczywistości. W końcu jest to aktywność fizyczna, która pochłonie energię i dlatego chcemy zastanowić się, czy pomoże nam to schudnąć.

Ilekroć staramy się zrelaksować i połączyć z naszym ciałem, pamiętamy jogę. Dlatego jest to aktywność gwiezdna, jeśli chodzi o kontrolę ciała. Mamy do dyspozycji coraz więcej centrów i alternatyw lub odmian jogi dla wszystkich smaków. W rzeczywistości wiele osób nie ćwiczy więcej niż to, ponieważ uważają, że wystarczy, aby być zdrowym, a tym samym kontrolować wagę.

Joga to aktywność serca, która aktywuje krążenie krwi

Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby pamiętać, że joga jest czynnością serca, ale umiarkowaną, która jednocześnie wyzwala krążenie i serce. Ale wątpliwość dotyczy tego, czy ta aktywacja jest wystarczająca, aby uzyskać dobre spalanie kalorii i znaczne przyspieszenie metaboliczne. Jak powiedzieliśmy, istnieje kilka technik jogi. Możemy wykonywać jogę w tradycyjny sposób lub zamiast tego wykonywać znaną jako gorąca joga lub Bikram, która odbywa się w pokojach w temperaturze około 42 stopni Celsjusza. Ta druga alternatywa to ta, którą większość ludzi uważa za odpowiednią do utraty wagi.

Praca jogi podczas spalania kalorii

Ważne jest, aby pamiętać, że joga doskonale zmienia skurcze i rozciąganie mięśni w różnych pozycjach lub asanach. Prowadzi to do znacznego wzrostu przepływu krwi, a wraz z nim przyspiesza tętno, a także rozumienie i rozszerzanie żył. To, co opisaliśmy powyżej, jest mnożone, jeśli ćwiczymy jogę w pokoju w temperaturze 42 stopni Celsjusza, ponieważ tętno będzie wyższe. Ale pomimo tego wzrostu pompowania serca, zawsze jesteśmy średnio, ale nigdy intensywni, nie mówiąc już o maksymalnym zakresie pulsacji.

Praca jogi podczas spalania kalorii

Biorąc to pod uwagę, ważne jest, aby pamiętać, że każdy ruch, który wykonujemy z ciałem, powoduje, że serce pompuje więcej krwi. Po prostu podniesienie ręki aktywuje krew. Joga też to zrobi, ponieważ skręcanie, na które narażamy mięśnie i stawy, powoduje, że aktywujemy krążenie.

Do tego musimy dodać równowagę, którą znajdziemy podczas wykonywania tego rodzaju ćwiczeń, ponieważ pomoże nam to znacznie lepiej kontrolować nasze ciało i dokładnie je znać. Ponadto pomoże nam pozbyć się stresu, którego doświadczamy z dnia na dzień. Pomoże nam to również poradzić sobie z lękiem, który często pojawia się w naszym życiu.
Kontrolując lęk i czując się lepiej dzięki jodze, będziemy mogli również mieć większą kontrolę nad jedzeniem i unikać nadmiernego jedzenia, co ostatecznie spowoduje, że przybieramy na wadze i unikniemy utraty wagi. Dlatego Joga, chociaż nie służy bezpośrednio jako narzędzie do odchudzania, jeśli służy do lepszego samopoczucia i uzyskania większej równowagi, jeśli chodzi o utrzymanie naszej idealnej wagi.

Dodaj komentarz