Odkryj jogę rąk

Odkryj jogę rąk

Jest ich wiele i każdy z nich ma sens. Pomagają Ci ćwiczyć, medytować, a nawet w codziennym życiu! Mudra oznacza pieczęć, gest lub znak. Są to symboliczne gesty wykonywane rękami lub palcami podczas praktyki jogi lub medytacji, aby ułatwić koncentrację i przepływ energii. Jak mówi znany nauczyciel jogi Xuan-LAN w swojej książce „Joga dla mojego dobrego samopoczucia”: „mudry są jogą dłoni i są aktywowane przez stawy, pompki lub fałdy palców i dłoni”.

„Mudry to prawdziwe asany wykonywane dłońmi i palcami, dzięki czemu można je ćwiczyć niezależnie lub dynamicznie integrować z sekwencją jogi” – mówi Carla Sanchez, aktorka, nauczycielka jogi i założycielka Secret Yoga Club. „Są to święte gesty mające na celu wzmocnienie pewnych stanów świadomości i mające działanie równoważące i uzdrawiające. Ponadto są one związane z czakrami lub centrami energetycznymi ciała” – dodaje. Mudra dosłownie oznacza „produkować radość”

Czym jest mudra?

Mudry są szczególnie używane w medytacji, ponieważ wzmacniają uwagę, uszczelniają energię i odruchowo kierują ją do mózgu. W rzeczywistości Mudra, którą wszyscy znamy, to ta, w której łączą się palce wskazujące i kciuki, i której zwykle towarzyszy słowo om, gdy chcemy reprezentować kogoś Zen lub w medytacji.

Zabawne jest to, że intuicyjnie i nieświadomie wszyscy robimy mądre rzeczy w naszym codziennym życiu, szczególnie w określonych momentach, kiedy potrzebujemy energii, aby towarzyszyć naszym działaniom, słowom lub postawom, aby się skoncentrować lub uspokoić. Poniżej przedstawiamy pięć MUDr, które są powszechnie używane w jodze i medytacji, i zalecamy ćwiczenie ich w życiu codziennym, szczególnie w sytuacjach stresowych. Jego wpływ na twój umysł i twoje emocje będzie sorprender…Se wykonuje łącząc dłonie na wysokości serca lub czakry Anahata i jest najbardziej znaną mądrą. Jak wyjaśnia Xuan-Lan, „jego korzeń” Ange „oznacza uhonorowanie lub świętowanie, błogosławieństwo, powitanie i jest to gest modlitwy do praktyki, nauczyciela lub innej osoby, z rękami złożonymi przed klatką piersiową, pozostawiając małą jamę między dłońmi”. „SuJunto z Anjali mudrą, jest to najsłynniejsza Mudra, którą wszyscy identyfikujemy z medytacją. Chin mudra jest jednym z najbardziej terapeutycznych i prostych gestów dłoni, symbolizujących harmonię ze sobą i tym, co nas otacza. Uspokaja układ nerwowy, pomaga nam skupić się i medytować, poprawia bezsenność, zwiększa energię i równoważy oddychanie.

Jak to się robi. Siedząc w pozycji medytacyjnej lub na krześle, nie opierając się o oparcie, połóż dłonie na kolanach dłońmi skierowanymi do góry i połącz palec wskazujący i kciuk. Psst. Jeśli pozostałe palce rozciągną się w dół, zrobisz Chin mudrę; jeśli palce są skierowane w górę, jest to znane jako Jnana Mudra.

Joga rąk – korzyści

Joga rąk - korzyści

Ta mudra jest związana z czakrą Anahata, to znaczy z sercem, łącząc się z jego wibracjami i uczuciami. Przynosi spokój i równowagę emocjonalną, poprawia pewność siebie i pomaga wierzyć w nasze iluzje.

Jak to się robi. Połącz kciuk, serce i palec serdeczny na środku dłoni, podnieś palec wskazujący w kierunku dłoni i wyciągnij mały palec. Siedząc na krześle lub w pozycji medytacyjnej, pomyśl o jego znaczeniu i użyj go, aby się uspokoić, uwierzyć w siebie i swoje najgłębsze marzenia i pragnienia. Kiedy go używać. Jest to idealna Mudra, jeśli jesteś w czasie zmian lub niestabilności i jeśli cierpisz na problemy z sercem. Eleanor lekko pochyliła głowę do rąk jako znak szacunku „”na Wschodzie jest używany jako powitanie i znak szacunku, któremu towarzyszy przysłowiowe słowo „Namaste „” Psst. Ta mudra jest używana wraz z Om do rozpoczęcia i zakończenia zajęć jogi. Kiedy go używać. Kiedy chcesz okazać szacunek komuś lub sobie, zwiększyć poczucie własnej wartości i zakończyć zajęcia jogi i medytacji w domu.

Dodaj komentarz